Tietoa Convertalista

Convertal on verkkomarkkinointiin erikoistunut yritys, joka perustettiin vuonna 2009. Teemme yhteistyötä asiakkaidemme kanssa Google Premier Partner -asiantuntijana ja autamme heitä maksimoimaan liiketoimintapotentiaalinsa digitaalisten kanavien kautta.

Tärkeitä saavutuksia

  • Yritys perustettiin

    2009

  • Yrityksemme pääsi Google Partner -kumppanuusohjelmaan

    2010

  • Yritys aloitti sosiaalisen median palvelut

    2013

  • Yrityksestämme tuli valtuutettu Bing-asiantuntija

    2014

  • Yrityksemme osakas Fred sijoittui Forbes Estonian "30 under 30" -listalle

    2015

  • Yrityksellemme myönnettiin Google All-Stars -palkinnon

  • Yrityksemme nimi vaihtui Meedium Marketingista Convertaliksi

  • Yhteismarkkinointitapahtumia Googlen kanssa

    2016

  • Yrityksemme sai Googlen Ready to Rock -palkinnon

Tiimimme

Taavi Raidma

Osakas

taavi@convertal.ee
+372 5833 9164
  • Google Partners Certified Trainer
  • Google Ads Fundamentals Certification
  • Google Analytics Individual Qualification
  • Bing Ads Accredited Professional
  • Hubspot Inbound Marketing Certified
Indrek Tori

Digitaalisen markkinoinnin strategi

indrek@convertal.ee
+372 520 7666
  • Google Digital Sales Certification
  • Google Ads Search Certification
  • Google Ads Display Certification
Marek Goldman

Myynnin asiantuntija

marek@convertal.ee
+372 558 4515
Anni Parksepp

Kampanjanhallinta

anni@convertal.ee
+372 5395 6073
  • Google Analytics Individual Qualification
  • Google Digital Sales Certification
  • Google Ads Fundamentals
  • Google Ads Search Certification
  • Google Ads Display Certification
  • Google My Business Basics
  • Hubspot Inbound Marketing Certified
Kadri Jäger

Kampanjanhallinta

kadri.jager@convertal.ee
+372 529 0630
  • Google Digital Sales Certification
  • Google Analytics Individual Qualification
  • Google Ads Search Certification
Olga Marfeldt

Toimistopäällikkö

olga@convertal.ee
+372 5836 6353
Annika Oper

Digitaalisen mainonnan johtaja

annika@convertal.ee
+372 5817 2124
  • Google Ads Fundamentals
  • Google Analytics Individual Qualification
  • Google Ads Search Certification
  • Google Ads Display Certification
  • Google Ads Mobile Certification
  • Waze Local Fundamentals & Advanced
  • Digital Garage Online Marketing Basics
  • HubSpot Inbound Marketing Certified
  • HubSpot Social Media Certification
Veronika Võimre

Markkinoinnin asiantuntija

veronika@convertal.ee
+372 5836 9036
  • Google Ads Fundamentals
  • Google Analytics Individual Qualification
  • Google Ads Search Certification
  • Google Ads Display Certification
  • Hubspot Email Marketing Certified
Kadri Kapsi

Mainonnan asiantuntija

kadri@convertal.ee
+372 5199 9272
  • Google Ads Fundamentals
  • Google Analytics Individual Qualification
  • Google Ads Search Certification
  • Google Ads Display Certification
  • Google Ads Video Certification
  • Google Ads Mobile Certification
  • Waze Local Fundamentals & Advanced
Ethel Okas

Mainonnan asiantuntija

ethel@convertal.ee
+372 5366 6419
  • Google Ads Fundamentals
  • Google Analytics Individual Qualification
  • Google Ads Search Certification
Kätlin Õun

Mainonnan asiantuntija

katlin@convertal.ee
+372 5568 3044
  • Google Ads Fundamentals
  • Google Ads Search Certification
  • Google Ads Display Certification
  • Google Ads Mobile Certification
  • Google Ads Shopping Certification
Diana Vähi

Mainonnan asiantuntija ja suunnittelija

diana@convertal.ee
+372 5693 6655
  • Google Ads Fundamentals
  • Google Ads Search Certification
Maarit Paara (Saks)

Digitaalisen analytiikan tiimijohtaja

maarit@convertal.ee
+372 5837 2271
  • Google Analytics Individual Qualification
  • Google Mobile Sites Certification
  • Google Tag Manager Fundamentals
  • ConversionXL Certified Optimizer
  • Hubspot Inbound Marketing Certified
Linda Tanissaar

SEO & CRO-asiantuntija

linda@convertal.ee
+372 5624 0390
  • Google Analytics Individual Qualification
  • Google Mobile Sites Certification
  • Google Tag Manager Fundamentals
  • ConversionXL Certified Optimizer
  • Hubspot Inbound Marketing Certified
  • Hubspot Growth-Driven Design Certified
Elina Klesman

SEO asiantuntija

elina@convertal.ee
+372 5648 3366
Inge Vent

Digitaalisen median suunnittelija

inge@convertal.ee
+372 5590 4263
  • Google Ads Fundamentals
  • Google Ads Search Certification
  • Google Ads Display Certification
  • Waze Local Fundamentals & Advanced
Carmen Kirst

Suunnittelija

carmen@convertal.ee
+372 5566 9346
Teele Piispa

(äitiyslomalla)

teele@convertal.ee
+372 5666 9712
  • Google Ads Fundamentals
  • Google Analytics Individual Qualification
  • Google Ads Search Certification
Airi Purge

(äitiyslomalla)

airi@convertal.ee
+372 5858 7517
  • Google Ads Fundamentals
  • Google Analytics Individual Qualification
  • Google Ads Search Certification
  • Google Ads Video Certification
  • Google Ads Mobile Certification
  • Bing Ads Accredited Professional
Epp Kaasik

(äitiyslomalla)

epp@convertal.ee
+372 5333 4686
  • Google Analytics Individual Qualification
  • Google Mobile Sites Certification
  • ConversionXL Certified Optimizer
  • ConversionXL Advanced Organic Aquisition
  • Hubspot Inbound Marketing Certified
Signe Zirk

(äitiyslomalla)

signe@convertal.ee
+372 5803 0112
  • Google Analytics Individual Qualification
  • Google Mobile Sites Certification
  • ConversionXL Certified Optimizer
  • Hubspot Inbound Marketing Certified
  • Hubspot Growth-Driven Design Certified
Etsimme aina uusia jäseniä tiimiimme!

Tarvitsetko haastetta?

Ota meihin yhteyttä!